FK (ZFKS) wersja 36
Nowa wersja systemu FK SQL (ZFKS) 36
Nowy JPK_VAT i deklaracje
– Obsługa plików JPK zaktualizowana do najnowszych obowiązujących wersji JPK_V7M(1)_v1-2E wraz z deklaracją VAT-7(21)_v1-2E oraz JPK_V7K(1)_v1-2E z deklaracją VAT-7K(15)_v1-2E.
– Do Analizatora plików JPK dodano kontrolę zgodności deklaracji VAT-7 z zapisami JPK_VAT. Weryfikowane są wszystkie pola deklaracji. Ewentualne niezgodności są wyróżniane na czerwono. Szybka kontrola deklaracji odbywa się też za każdym razem gdy nowy plik JPK jest generowany.
– Dodatkowe oznaczenia faktur zapisywane w JPK_VAT (MPP, GTU, itd.) można wprowadzać z poziomu księgowania dokumentów, wystawiania faktur, importu dokumentów oraz bezpośrednio w rejestrze VAT. Symbole mogą też być podpowiadane za pośrednictwem słownika asortymentów przy fakturowaniu, a także ze słownika kontrahentów.
– Na wydruku rejestrów VAT przy każdej pozycji pokazane są wszystkie przypisane symbole dodatkowych oznaczeń zapisywane w JPK_VAT.
– Opracowano uniwersalny wydruk tabelaryczny dla deklaracji VAT-7 oraz VAT-7K. Nowa deklaracja nie występuje już jako samodzielny dokument i nie ma udostępnionego formularza pdf. Uniwersalny wydruk stosuje się też do innych formularzy obowiązujących tylko w postaci elektronicznej np. dokumentów sprawozdania finansowego.
– Deklaracja CIT zaktualizowana do wersji CIT-8(29)_v1-0E wraz z załącznikami CIT-8/O(16)_v1-0E oraz CIT-D(7)_v2-0E.
– Deklaracja VAT-UE zaktualizowana do wersji VAT-UE(5)_v1-0E oraz VAT-UEK(5)_v1-0E.
Księgowanie
– Wprowadzono funkcję „Automatyczne księgowania”. Nowy słownik pozwala tak skonfigurować program, że po zaksięgowaniu np. WB, w którym koszty bankowe są zaksięgowane na podane w tym słowniku konto, wygenerowany zostanie nowy dokument pozwalający te koszty rozksięgować np. na konta 5… i 490. Funkcja „Kontrola kont 4* i 5*” obejmuje wtedy 2 dokumenty: oryginalny WB i nowo wytworzony.
– Księgowanie wyciągu bankowego pozwala na automatyczne wykonanie księgowania na konto księgowe banku
– Przy księgowaniu faktury VAT (zakup) i rozksięgowywaniu na konta np. 5.. mamy możliwość wyliczenia (podpowiedź w celu zaksięgowania) kwoty netto, kwoty podatku, kwoty brutto, a teraz także kwoty jeszcze nierozksięgowanej netto (a także netto + nieodliczone).
Faktury
– Dodana opcja wydruk znaku recyklingu na fakturze elektronicznej wraz z tekstem zachęcającym do oszczędzania papieru.
– Do szablonu generowania wiadomości e-mail (faktury elektroniczne, itp.) dodano możliwość korzystania ze zmiennych (np. nr faktury, nazwa odbiorcy) również w tytułach wiadomości.
– Do faktury dwujęzycznej dodano język bułgarski (cyrylica). Dotychczas była możliwość wystawiania faktur w językach polsko/angielskim oraz polsko/niemieckim.
Administracja
– Możliwość zamykania seryjnego kilku miesięcy (w wersji MULTI równocześnie dla wielu firm/wspólnot) za jednym naciśnięciem klawisza. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy miesiące były już zamknięte i wszystkie kontrole poprawności konieczne przed zamknięciem były wykonane. Zamykanie seryjne jest przerywane gdy kontrola (która jest wykonywana) wykazuje jakieś nieprawidłowości.
– Dodano funkcję zwalniającą użytkownika programu nieprawidłowo wylogowanego na serwerze bazy danych.
W module SNO:
– Dodatkowe oznaczenia faktur zapisywane w JPK_VAT (MPP, GTU, itd.) można wprowadzać z poziomu słownika składników (opłaty – parametry księgowe).
– Automatyzacja wyboru rejonów w module Dziennika zgłoszeń i w słownikach w zależności od rejonu przypisanego do użytkownika.
– Wprowadzona została funkcjonalność uzależniająca sposób uzupełniania konta księgowego ze składnika od rodzaju danych.
– Lista obiektów i e-maili z wysłanymi wydrukami opłat miesięcznych.
– W module liczników nowe opcje selekcji.
– W grupowej edycji opcja wprowadzania opisów, nazw, adresów itp. obiektów z menu „Dane”.